İngilterede corona virüsüne karşı alınan tedbirleri Başbakan Boris Johnson canlı yayında açıkladı. Johnson, lokanta, kafe, sinema ve barların bu akşam kapatılacağını ve yarın açılmayacağını belirtirken çalışanların ücretlerinin yüzde 80inin hükümet tarafından karşılanacağını ifade etti.Çinde başlayan ve Avrupayı da etkisi altına alan corona virüsü salgını (COVID-19) İtalya, Fransa, İspanya ve Almanyadan sonra İngilterede de etkisini artırdı.
Gittikçe yayılan virüse karşı İngilizler özellikle başkent Londrada sokakları boşaltırken bar ve kafelerin hâlâ açık olması dikkat çekmişti. Bugün açıklanan bir kararla halka açık alanların da kapatıldığı duyuruldu.ÜCRETLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ HÜKÜMET ÖDEYECEK
İngilterede bütün okullar kapatıldıktan sonra şimdi de sinema, lokanta, kafe, spor salonu ve barlar gibi halka açık alanların kapatıldığı duyuruldu.

Başbakan Johnson tarafından canlı yayında açıklanan corona virüsü tedbirlerine göre, kapatılan mağazalarda çalışanların ücretlerinin aylık 2500 sterline kadar olan kısmının yüzde 80i hükümet tarafında üstlenilecek.
Johnson, yaşlı insanları ziyaret ederken dikkatli olunması gerektiğini belirtirken hiçbir işletmenin gelecek Hazirana kadar KDV (VAT) ödemeyeceğini açıkladı.
SON DURUM
İngilterede şu ana kadar 3269 vaka tespit edilirken 184 kişinin öldüğü açıklandı. Ülkedeki 65 kişi ise tedavisi yapılarak taburcu edildi.

Son dakika… İngiltere kapanan dükkanlardaki çalışanların maaşının yüzde 80inin ödeyecek!

TÜM HABERLER

BU HABERİN OKUNMA SAYISI
43696